Otok očí při permanentním make-upu

Časté obavy zákaznic před tím, než absolvují permanentní make-up očních linek, se týkají otoku očí. Tážou se, jak mnoho a dlouho-li budou mít oči oteklé či zda budou moci po zákroku řídit domů auto apod.

Mírný otok je přirozenou odezvou organizmu na zákrok, který se na víčku odehrál. Běžně je otok patrný pouze následující den po zákroku a pak již odeznívá (viz obrázky). Víčko je podrážděné, může být mírně zarudlé v okolí aplikované linky a citlivé. 

Velký otok po aplikaci linek, který znepříjemňuje mrkání a přetrvává několik dní, může mít několik příčin:

  • Reakce kůže na použitá anestetika, pigment nebo alergická reakce na kov (jehla).
  • Tvrdá práce kosmetičky, časté se vracení a přejíždění stejných míst, které má za následek nejen otok, ale i větší stroupek, který většinu aplikovaného pigmentu při hojení sloupne. V horším případě může mít tvrdá práce na víčku a přílišné natahování kůže za následek vznik hematomu.
  • Reakce na hojivou mast.
Správné držení oka při pigmentaci a klidná, jemná práce je základem úspěchu. Ošetření po aplikaci vyžaduje použití speciální masti, která se však nanáší na víčka ve velmi tenké vrstvě.

Ošetření očí po permanentním make-upu

Na otok očí doporučuji:

  • Připravte si velmi silný odvar černého čaje, kterým navlhčíte cca 10 kulatých vatových tampónů.
  • Tampóny rozložíte po talíři a dejte zmrazit.
  • Zmražené tampóny přikládáte postupně na oči.

Protizánětlivé, dezinfekční a stahující účinky teinu a ostatních látek, které jsou obsažené v čaji, v kombinaci s chladem, napomáhají velmi rychlému stáhnutí otoku.

Rada na závěr - při permanentním make-upu si nemusíte trpět, jen si správně vyberte, kam si "pro něj" půjdete.
Vytisknout stránku Vytisknout stránku
5.0 1Hodnocení