Časová ztráta barev

Permanentní make-up se nazývá "permanentní" z několika důvodů:

  • jedním z nich je, že kresba nebo kontura nelze odlíčit běžnými prostředky
  • dalším, že molekuly pigmentů zůstávají v kůži v místech tam, kde byly implantovány, natrvalo. V případě, že pigment byl při první aplikaci vpraven do kůže správně, tak i přesto, že časem zesvětlá, odráží stopu v kůži, kam byl vpraven.

Blednutí barev

  • Faktem je ta skutečnost, že všechny barvy postupem času světlají. Intenzita barev průmyslových nátěrů na domech i autech, i když jsou tyto barvy vyvíjeny tak, aby vydržely co nejdéle, bude slábnout vlivem slunce a působením životního prostředí. Nátěry na těch stranách domu, které jsou vystaveny slunci nejvíce, budou slábnout dříve než na místech, kam se dostanou sluneční paprsky méně. Vůz, který je garážován, si udrží svůj lak mnohem déle, než vůz, který je neustále venku.
  • Všechny barvy jsou opakovaným používáním chemických látek, se kterámi přicházejí do styku, časem znehodnocovány. Pokud budete červenou halenku opakovaně mnohokrát prát a sušit, nakonec bude mít růžovou barvu místo původní živé červené, kterou jste zakoupili.

Naše kůže je největším orgánem lidského těla. Kůže mění barvu často a nerovnoměrně. Evidentní změna barvy bývá patrná na na částech těla, které jsou vystaveny slunečnímu záření.

Barvy v kosmetickém průmyslu

Běžně používáné barvy v kosmetickém průmyslu jsou barvy na vlasy. Uvědomte si frekvenci, která je nezbytná pro zachování původně požadovaného odstínu barvy. Samozřejmě, že záleží na tom, zda jsou vlasy barveny barvou nebo odbarvovány, ale údržba odstínu v každém případě vyžaduje, aby vlasy byly barveny nejméně jednou za jeden až tři měsíce. Na udržení sytosti barvy působí rychlost, s jakou vlasy vyrůstají, doba po kterou jsou vlasy vystavovány slunci, četnost a kvalita používaných přípravků na vlasy (šampony, kondicionery, laky apod).

Barvení obočí nebo řas je jedním z dalších procesů, které podléhá rychlému zesvětlávání způsobeném opakovaným mytím a kontaktem s přípravky používanými na pleť.

Časová ztráta barev v permanentním make-upu

Všechny barvy mají určitou životnost. Mnoho lidí se ptá: "Proč permanentní make-up nemá tak dlouhou životnost jako tetování ?"  Rozdíl je dán nejen v hloubce vpravovaného pigmentu, ale také v použité barvě. Základní barvy jako je modrá, červená nebo žlutá vydrží déle než jemný blond nebo světle hnědý odstín. Kdo ale stojí o modré či žluté obočí?

Jde o to, abychom při permanentním make-upu vybrali vkusnou barvu a akceptovali to, že zvolený odstín není navždy, alespoň ne ve stejné intenzitě, jako byla v den, kdy byla aplikována.

Je také důležité si uvědomit, že tmavší barva je obvykle déle viditelná. Světlejší barva, například blond, bude vyžadovat oživení dříve než tmavá hnědá.

  • anti-aging přípravky s obsahem glykolů, retinolů a dalších produktů používané na redukci vrásek mají nepříznivý vliv na trvalý make-up
  • imunitní systém těla a metabolismus - tělo rozpozná cizí subjekty a pokud je to možné, snaží se je odstranit
  • věk - průměrná rychlost obnovy pokožky je 28 dnů, v mládí je rychlejší a s přibývajícím věkem se regnerace se kožních buněk zpomaluje

Osobní pocit - někdy klientky přichází po krátké době s pocitem, že kontura světlá. Jiné se přijdou ukázat za mnoho let a mají pocit že kontura stále vypadá dobře. Hodně záleží na tom, jak vy osobně vidíte, co je přijatelné a co ne. 

Z těchto důvodů je nutné, pokud se rozhodnete pro permanentní make-up, si vybrat  renomovaného odborníka, který vám může nabídnout bezpečný postup, kvalitní pigmenty, dobrou péči a cenné rady, které vám pomohou udržet vaši investici do permanentního make-upu co nejdéle.
Vytisknout stránku Vytisknout stránku
4.0 5Hodnocení