Informace o permanentním make-upu

Permanentní make-up neboli mikropigmentace je metoda dlouhodobého líčení, při které se do povrchní vrstvy pokožky pomocí speciálního přístroje implantují barevné pigmenty.

S permanentním make-upem můžete vypadat lépe a ušetřit spoustu času.

pm-1.jpg pm-2.jpg pm-3.jpg

Úkony permanentního make-upu

  • Obočí - permanentním make-upem se upravuje šířka, délka i barva obočí. Chybějící obočí je možné kompletně vykreslit vláskovou metodou.
  • Oční linky - permanentní make-up zvýrazňuje oči.
  • Rty - permanentní konturou, stínováním či barevnou výplní lze docílit vylepšení tvaru nebo doplnit ztrácející se retní červeň.
  • 3D tetováž prsních dvorců (areola tattoo) jako finální krok rekonstrukce prsu po onkochirurgické léčbě, korekce asymetrií tvaru, polohy a velikosti dvorců

Celkový úkon většinou vyžaduje dvě aplikace v rozmezí 28. dní. Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že zjistíme, jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment a na základě toho můžeme při korekci změnit odstín, tvar, barvu ztmavit nebo zesvětlit.

Spolupracujeme s lékaři - Ambulance plastické chirurgie - MUDr. Hana Klosová, Ph.D

Krása permanentního make-upu spočívá v přirozenosti. Perfektního permanentu si nevšimnete, pokud ano, není dobře proveden.

Pigmenty pro permanentní make-up

Používáme americké pigmenty Mei-Cha® - hypoalergenní mikropigmenty minerálního původu vynikající kvality - Barvy na permanentní make-up.

Blednutí pigmentů
Přirozeným procesem rohovatění kůže se barvivo z pleti postupně vytrácí. Tento proces se nazývá časová ztráta barev a trvá asi 3-5 let. Poté má klientka možnost volby - buď zákrok postoupí znovu s přihlédnutím k novým trendům či s ohledem na přirozené stárnutí pokožky nebo od něj upustí bez jakýchkoliv následků.

Bolestivost

Zákroky jsou minimálně bolestivé vzhledem k používání speciálních anestetik. Přesto nejčastěji kladená otázka v permanentním make-upu je - Bolí to?.

#182
Hana,
0
14. květen, hanepi (at) seznam.cz
Dobrý den,
chtěla bych poprosit o radu, jestli jde zesvětlit PM obočí. Mám ho hrozně černé a široké. Nepovedený PM v cizině (2 roky a barva vůbec nesvětlá). Jsem z toho nešťastná, jelikož jsem už předtím měla PM dvakrát a krásné. Nakonec mi to v zahraničí totálně zkazili. Moc děkuji za odpověď.
Odpověď: Dobrý den, zesvětlení PM obočí i úpravu jeho tvaru lze většinou velmi úspěšně provést. Takový úkon však patří do rukou zkušené kosmetičky, která se permanentním make-upem zabývá


#181
Klára,
0
17. duben, klarajanku (at) seznam.cz
Dobry den, mam tyden po korekci permanentniho make-upu rtu. Uprostred rtu mi barva nechytla, jen po okrajich a rty jsou jakoby flekate. Moc to nevypada, ze by barva jeste nastoupala. Ma smysl jit na dalsi korekci k te same kosmeticce nebo radeji jinam? Poradite v Brne? Dekuji ta odpoved.
Odpověď: Dobrý den, věřím, že pochopíte, že bez toho, abych věděla, jaká barva, jaká technika byla použita, jaký je stav Vaší pleti, jak probíhalo hojení atd., nelze na tuto otázku odpovědět. Konečný výsledek je možné zhodnotit nejdříve po 28 dnech, tedy době, která je potřeba k regeneraci kožních buněk.


#180
Sharka,
0
18. únor, s.h.a.r.k.a (at) email.cz
Dobrý den, minulý týden jsem byla na perm. obočí. Tvar dokonalý, barva po nanesení také, jsem tmavý typ, tak mi tmavý odstín vyhovoval. Teď po týdnu se stroupky samy odlupují a barva pod tím je hodně světlá hnědá až do červena. Vím, že se to ještě vybarví. Ale chtěla jsem se zeptat, zdali při korekci může být nejtmavší odstín hnědé v kombinaci s
černou ? Aby výsledek byl opravdu výrazný. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Dobrý den, černý pigment nelze do barev na obočí přidávat. Výsledná barva v obočí by pak mohla mít modrý podtón.


#179
tadeas,
0
16. listopad 2020, tadeas04 (at) seznam.cz
dobry den


#178
anonymní,
0
6. září 2020
Dobrý den, obracím se na Vás s jedním dotazem. Od jakého dne po microbladingu lze používat make up a jiné kosmetické přípravky. Děkuji Vám předem za odpověď.
Odpověď: Dobrý den, kosmetický make-up se začíná zpravidla použilvat po vypadaní stroupků. Pŕesnou informaci vám měla dát kosmetička, která úkon prováděla. Zna typ Vaši pleti, její reakci během aplikace, míru nasyceni pigmentem a ostatní aspekty, které hojení ovlivňují.


#177
anonymní,
0
5. září 2020
Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat. Před 3 dny jsem byla na microblading/vláskování. První den byl výsledek pěkný, jen dost tmavý. Teď 3 den mi ta barva jde spíše do červena, místo aby byla hnědá, a vůbec mi neladí k mému odstínu. Zajímalo by mě, zda se to během hojení ještě změní. Opravdu nechci mít červené obočí.
Odpověď: Dobrý den, tři dny po aplikaci nelze usuzovat, jak bude konečný výsledek vypadat. Pleť se musí nejprve dobře zahojit. Regenerace kožních buněk trvá 28 dní.


#176
Jana,
0
8. červenec 2020, Veselenakovaj (at) seznam.cz
Dobry den, prosimmoc o radu. Uz jsem byla na trech aplikacich per. linek hornich. Po prvni nez sem dojela domu mela jsem skiro celiu barvu z linek na rasach a pod ocima. Tak pani kosmeticka rekla, ze jsem mela alergickoy reakci na anestetikum. Na druuhe pouzila jiny typ. A linka vydrzela z pulky na jednom oku a na druhem nic. Po treti aplikaci mam ma jednom oku linku trictvrte a druhem skoro nic. Pani me rekla, ze me udela 2 korekce v cene co jsem platila 3000,- a pak uz si dalsi budu platit znova. Za linky s cestama uz jsem dala 4000,- a jsem jak blazen s jedim castecne namalovanym oke. Moc prosim o radu. Dekuji moc
Odpověď: Dobrý den, je mi líto, že máte s permanentním make-upem špatnou zkušenost. Abych se mohla vyjádřit k tomu, kde nastalo pochybení, musela bych aplikaci vidět. Problém, že linky nedrží, může vzniknout jak na straně kosmetičky, která úkon provádí (špatná technika, nevhodná barva apod.), tak na straně klientky (nesprávné ošetřování po aplikaci, zdravotní stav, nespolupráce během aplikace apod.). Permanentní make-up je služba. To znamená činnost, která má v sobě prvek nehmatatelnosti a vyžaduje interakci se zákazníkem. Cenu si stanovila kosmetička a Vy jste tuto cenu akceptovala, nepřísluší mi tedy výši ceny hodnotit. Co se týká dalšího postupu, bude záležet na Vaši domluvě s kosmetičkou, která Vám obočí vytvářela.


#175
anonymní,
0
5. březen 2020
Dobrý den, mám již poněkolikáte permanentní make-up obočí. Bohužel teď je mám jak "razítka". Vyzkoušela jsem slečnu na doporučení. Nedopadlo to dle mých představ. Potřebuju vědět, jestli lze obočí zmírnit metodou ombre, nebo jít ke kožní lékařce na laser a trochu jej vybělit. Děkuju za radu a pokud mohu, objednám se k Vám na konzultaci. Zuzana Pfeiferová
Odpověď: Dobrý den, ombre metoda je vhodná pro zákaznice, které permanentní make-up podstupují poprvé event. již ombre obočí měly a přichází na jeho úpravu. Nezesvětlí již aplikované obočí, které je tmavé. Doporučuji jinou metodu zesvětlení, např. laser. Romana Moulisová


#174
Kateřina,
0
20. leden 2020, pomahacova.k (at) seznam.cz
Dobrý den, mám týden po mikropigmentaci rtů a ta je vidinelná pouze v oblasti kontur a zbytek rtů je odstínově světlejší. Slečna, co mi mikropigmentaci dělala, mi odpověděla, že rty ještě nejsou zahojené a že se barva časem ucelí. Nevím, jestli tomu věřit, ale každopádně bych se chtěla zeptat, po jaké době je možné na rty použít líčidla, jelikož takto nevypadají příliš vzhledně. Děkuji
Odpověď: Dobrý den, pokud jste týden po aplikaci a rty jsou zacelené (neodlupují se žádné stroupky), tak již můžete použít rtěnku nebo lesk.


#173
Marcela Capakova,
0
28. prosinec 2019, Marcelacapakova (at) seznam.cz
Prosim, jen se chci zeptat, zdali jde ztenci tetovane oboci, jelikoz mi to pani vytetovala tlusteji, nez jsem chtela? Mam to asi mesic,, dekujuu
Odpověď: Dobrý den, většinou je korekce tvaru či šířky možná.


#172
Lenka Slowiková,
0
5. prosinec 2019, slowikova (at) atlas.cz
Dobrý den, dělala jsem u Vás kurz PMU. Chtěla jsem se zeptat používám Vaše barvy a konkrétně oční linky mi většinou skoro vůbec nechytnou. Tetuji jehlou 3 a zkoušela jsem i 1... linky mám 1mm široké a hloubku 0,5mm. Výsledný efekt tenoučký jemný vlásek který nejde skoro vidět. Spodní linky jsou bez problémů ale vrchní je problém. prosím o radu. Děkuji S.
Odpověď: Paní Slowikova, problém bude v technice. Oko je třeba správně držet levou rukou, pleť vypínat ve třech směrech (tak, jak jsem Vás to učila) a pomalu vpravovat pigment. Pozor také na správný sklon jehly! To jsou nejčastější chyby, které vedou k tomu, že linka je velmi slabá a výsledný efekt téměř neviditelný. RM


#171
anonymní,
0
28. listopad 2019
Dobrý den, byla jsem před 8 dny na microbladingu obočí. Dodržovala jsem přesně pokyny kosmetičky, tzn. 4 dny nedávat nic, nemýt vodou, nedotýkat se..pátý den mazat mastičkou, kterou jsem dostala 2x denně. Udělaly se mi šíleně tvrdé strupy, které začaly ten pátý den odpadávat a vypadala jsem jako zebra. Postupně co šlo samo odloupnout jsem sloupla. No vypadala jsem fakt hrozně. Dnes 8 den po zákroku nemám z obočí nic. Sem tam zůstala tmavší čárka, ale jinak vůbec nic. Stálo to 2tisíce..mám prý jít na korekce během ledna, ale nevidím, co bychom měli korigovat, když tam nic není. Mimochodem zákrok byl velmi bolestivý a trval téměř 2 hodiny. Prosím můžete mi poradit jak mám dále postupovat. Všechno jsem si nafotila..jak první den, tak ten 5.po zákroku a dnes..tedy 8 den. Děkuji za odpověď případně za radu.
Odpověď: Dobrý den, příčin, které vedou ke zkušenosti, kterou máte je mnoho, některé z nich mohou být: • Microblading, permanentní make-up či jiné metody porušování integrity kůže provádí často kosmetičky, které si vybraly špatný kurz (i když vlastní osvědčení) nebo mají malé zkušenosti (krátkou praxi v oboru). • Zákaznice, i když dostanou informace, jak se o aplikaci starat (tzv. aftercare), tyto tady zcela ignoruji nebo si je upravují jen podle vlastního úsudku. • Kosmetička může špatně odhadnout typ pleti (transparentní, non-transparentní…). Každá pleť k tomu, aby bylo dosaženo ideálního výsledku, vyžaduje jiný způsob aplikace (vlásková metoda, microblading, pudrový efekt...) jiný typ barvy, jehly, atd. • Zákaznice někdy zbytečně trvají na způsobu aplikace, o které se třeba dočetly na internetu, ale která je pro jejich typ zcela nevhodná • Reakce pleti je jiná než se dalo očekávat. Permanentní make-up je služba. To znamená, že je potřeba pečlivě dopředu uvážit, do jakých rukou se svěřím, a to na základě doporučení, komunikace či zkušenosti.


#170
Věra Houšková,
0
19. listopad 2019, vera.houskova (at) icloud.com
Dobrý den, paní Moulisová. Chtěla bych Vás poprosit o radu. Jakou barvu použít na tetování rtů, pokud chci docílit jen zvýraznění kontury rtů. Ne světlejší než je rtová barva, spíš o odstín tmavší než je retní červeň. Zabývám se víc tetováním linek a obočí. V barvách na rty se moc neorientuji.. Děkuji a moc Vás pozdravuji.. Věra Houšková
Odpověď: Dobrý den, paní Houšková, při stanovení kontury hraje roli teplota odstínu rtů. Přirozenou barvu kontury lze docílit například barvami Antique Rose nebo Mauve, z nichž první jmenovaná je odstín teplejší než Mauve. U hodně světlých rtů doporučuji Pink 3. Pěkný den Vám přeji. Romana Moulisová


#169
anonymní,
0
10. září 2019, sara.janakova (at) seznam.cz
Dobrý den, chci se zeptat. Byla jsem na PMU obočí, celé se mi ošklivě sloupalo a nic mi tam nezůstalo. Nejdříve mi bylo řečeno, že jsem chytla infekci v práci (jsem zdr. Sestra) a ted když to chci řešit vrácením peněz je to mou pletí. Že mám citlivou pleť vím,ale neměla jsem to ničím mazat a hned po návratu ze studia jsem to měla otapavat destilkou s dezinf. Mýdlem. Dále i večer a ráno. Zjišťovala jsem si info po okolí a nikdo o takovém způsobu hojení nic neslyšel. Slečna nechce vrátit peníze, chce ať jdu na korekci, kterou si mám samozřejmě zaplatit, tudíž mě to bude stát už 7 tisíc a záruka, že se to nestane znovu není žádná. Nechci chodit se zjizvenym obličejem, už teď mam na krajích podivné rozpite fleky a vypadá to jako jizvy. Poradíte mi, co můžu dělat?
Odpověď: Dobrý den, moc ráda bych Vám poradila, ale bohužel takhle "na dálku" to není možné. Neznám vaši pleť, nevím, jakou techniku a barvu kosmetička zvolila, nevidím, jak Vaše obočí nyní vypadá.... Citlivá pleť není v žádném případě překážkou tomu, aby zákaznice odcházela s perfektním obočím, které v pleti vydrží. Permanentní make-up je služba. To znamená činnost, která má v sobě určitý prvek nehmatatelnosti a vyžaduje určitou interakci se zákazníkem. Záleží tedy na Vaši domluvě s kosmetičkou, která Vám obočí vytvářela.


#168
Petra,
0
3. červenec 2019, petraskrobakova (at) seznam.cz
Dobrý den chtěla jsem se zeptat slyšela jsem že nekdy potřebujete modelky do kurzu na permanentní make up tak by mě zajímalo jak se můžu přihlásit mám již permanentní make up na obočí dělaný ale už je vybledly a chtěla bych ho vylepšit . Děkuji Petra
Odpověď: Dobrý den, modelky do školení bereme průběžně, zavolejte si k nám do studia na tel. číslo 601 200 025 nebo 518 343 900 v pracovní dny od 8:00 do 16:00 hod a my si Vás zapíšeme mezi zájemkyně :-) Děkujeme.


Vytisknout stránku Vytisknout stránku
5.0 8Hodnocení