Informace o permanentním make-upu

Permanentní make-up neboli mikropigmentace je metoda dlouhodobého líčení, při které se do povrchní vrstvy pokožky pomocí speciálního přístroje implantují barevné pigmenty.

S permanentním make-upem můžete vypadat lépe a ušetřit spoustu času.

pm-1.jpg pm-2.jpg pm-3.jpg

Úkony permanentního make-upu

  • Obočí - permanentním make-upem se upravuje šířka, délka i barva obočí. Chybějící obočí je možné kompletně vykreslit vláskovou metodou.
  • Oční linky - permanentní make-up zvýrazňuje oči.
  • Rty - permanentní konturou, stínováním či barevnou výplní lze docílit vylepšení tvaru nebo doplnit ztrácející se retní červeň.
  • 3D tetováž prsních dvorců (areola tattoo) jako finální krok rekonstrukce prsu po onkochirurgické léčbě, korekce asymetrií tvaru, polohy a velikosti dvorců

Celkový úkon většinou vyžaduje dvě aplikace v rozmezí 28. dní. Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že zjistíme, jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment a na základě toho můžeme při korekci změnit odstín, tvar, barvu ztmavit nebo zesvětlit.

Spolupracujeme s lékaři - Ambulance plastické chirurgie - MUDr. Hana Klosová, Ph.D

Krása permanentního make-upu spočívá v přirozenosti. Perfektního permanentu si nevšimnete, pokud ano, není dobře proveden.

Pigmenty pro permanentní make-up

Používáme americké pigmenty Mei-Cha® - hypoalergenní mikropigmenty minerálního původu vynikající kvality - Barvy na permanentní make-up.

Blednutí pigmentů
Přirozeným procesem rohovatění kůže se barvivo z pleti postupně vytrácí. Tento proces se nazývá časová ztráta barev a trvá asi 3-5 let. Poté má klientka možnost volby - buď zákrok postoupí znovu s přihlédnutím k novým trendům či s ohledem na přirozené stárnutí pokožky nebo od něj upustí bez jakýchkoliv následků.

Bolestivost

Zákroky jsou minimálně bolestivé vzhledem k používání speciálních anestetik. Přesto nejčastěji kladená otázka v permanentním make-upu je - Bolí to?.

#16
anonymní,
0
17. leden 2012
Trpím často opary a mám rty nezřetelné, je pro mě permanent vhodný?
Odpověď: Permanentní make-up je určen zákaznicím, které mají tyto problémy. Pokud trpíte na opary, je nutné počítat s tím, že aplikace permanentního make-upu může opar vyvolat. Snažíme se však zákaznicím pomoci a doporučujeme speciální kombinaci dostupných vitaminů, se kterými mají naše klientky v „boji s opary“ výbornou zkušenost.


#15
anonymní,
0
17. leden 2012
Dají se vystínovat oči?
Odpověď: Pokud si představujete klasický stín na očních víčkách (třeba modrý), tak tuto formu permanentního make-upu neděláme. Nabízíme však zákaznicím různé barvy očních linek. Také je možné aplikovat na linku více odstínů jedné barvy a touto „hrou“ s pigmenty docílit efektu jemného stínu kolem očí. Stínovaná kontura vyžaduje určitou zkušenost ze strany kosmetičky, která permanentní make-up provádí.


#14
anonymní,
0
17. leden 2012
Potřebuji poradit namíchání odstínu obočí pro starší blondýnu, světlý typ pokožky až bílý, obočí nemá skoro žádné, vždy ho musíme domalovat. Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď: Nejsvětlejší odstíny obočí mohou být tyto: 1. Světlý blond (neutrální) -MC Brown 12 + MC Blonde 3 (3:1) 2. Extra světlý blond (neutrální)- MC Brown 12 (samotná). 3. Popelavý odstín (studený) - MC Brown 11 + MC Blonde 3 (3:1).


#13
anonymní,
0
17. leden 2012
Jeden dotaz - mam klientku která má úděsný obočí až do fialova a skoro úplně bez chloupků a chce to předělat. Nevím co jí tam namíchat, aby to k něčemu bylo.
Odpověď: Fialové obočí se dá korigovat, jen je potřeba zvážit, jak tmavý by výsledný efekt měl být. To záleží na typu klientky, barvě vlasů, pleti a pochopitelně také na tom, jak tmavé to obočí nyní je. Pokud by výsledkem mělo být: - světlé obočí - použijte samostatně MC Yellow Modifier neboMC Brown 12 + MC Yellow Modif. - středně tmavé obočí - MC Blonde 2 + MC Yellow Modif. (1:1 když je ta fialová slabší, 1:3 když je silnější) - tmavší a tmavé obočí - MC Ebony 1 + MC Yellow Modif. Kdyby obočí tónovalo spíše do modra, tak se přidává MC Brick Red 1.


#12
anonymní,
0
17. leden 2012
Dobrý den, potřebovala bych objednat barvu na obočí, ale potřebuji poradit.
Zákaznice je blondýna, ale v obočí má tmavší šedé chloupky. Potřebuji barvu, která ve finále bude šedá, ale světlá. Vůbec se k ní nehodí odstíny do hněda.
Odpověď: Záleží na tom, jak husté má vaše zákaznice chloupky v obočí. - Pokud hustější, tak doporučuji MC Ebony 1 s MC Brown 12 (viz tabulky kombinaci, které jste při kurzu dostala). Výsledkem bude lehce studený popelavě šedý odstín. - Jestli je obočí řídké, pak bych zvolila MC Brown 11 s MC Blonde 3.


#11
anonymní,
+1
17. leden 2012
Obočí se vůbec nebojím, ani linek, ale pusu jsem doteď nedělala, tam mám strach pořád z té barvy tak uvidíme, až jich pár udělám, třeba to ze mne spadne. Moc mě to baví a našla jsem se v tom, jsem ráda, že jsem si kurz udělala a bylo to o to lepší, že to bylo s Vámi, myslím, že nikde jinde by mi tak dobře nebylo. Ještě jednou díky. Budu vám posílat fotky svých prací,
Odpověď: Děkuji, pochvala vždy potěší.


#10
anonymní,
0
17. leden 2012
Může se tetovat i přes jizvy? Díky moc za odpověď.
Odpověď: Přes jizvy se tetovat může, pomocí permanentního make-upu je možné dělat barevnou kamufláž jizev.


#9
anonymní,
0
17. leden 2012
Chci se zeptat - měla jsem zákaznici, která mi po třech dnech zavolala, že se jí vyloupl kousíček obočí a s ním i chlupy (asi 5). Znamená to něco? Může se to stát?
Odpověď: Při permanentním make-upu zasahujete pouze do povrchní vrstvy kůže - pokožky. Vlasové váčky (folikuly) jsou umístěny ve škáře, což je hlubší vrstva kůže. Je velmi nepravděpodobné, že byste jehlou narušila hlubší vrstvy kůže tak, aby začaly chloupky vypadávat.


#8
anonymní,
0
17. leden 2012
Napadlo mě, když bude někdo chtít hodně tmavé obočí,zda by se dala k hnědé barvě přimíchat černá - Black?
Odpověď: Nikdy nepřidávejte černou do obočí. S černou vždy riskujete, že barva v obočí časem změní tón a začne promodrávat. Pro tmavé obočí černovlásek máme různé jiné barvy - viz Průvodce Microcolors. Například barva MC Ebony 1.


#7
anonymní,
0
17. leden 2012
Paní Moulisová, prosím Vás o radu. Obočí, které jsem udělala s kombinací barev Brown 9 + Brow highlighter se do měsíce zabarvilo do šeda. Když jsem ho udělala, bylo to krásné a nyní se mi nelíbí ten odstín.
Odpověď: Kombinace, kterou jste použila má hodně studený tón, který u teplejších odstínů pleti může působit jako šedý. Příště zkuste MC Brown11, jedná se o něco jemnější odstín než je MC Brown 9. MC Brown11 lze zkombinovat s MC Blonde 2, čímž získá teplejší tón. Pokud je obočí příliš šedé, nebojte se přidat do MC Brown 9 barvu MC Brick Red 1. Barva ztratí studený tón výrazně se zjemní.


#6
anonymní,
0
17. leden 2012
U jedné klientky po první aplikaci jí v jednom místě, po vyloupnutí stroupků, zůstalo jen růžové místečko bez barvy. Myslíte, že to bude nesprávnou aplikací? Vím,že takto na dálku to není ideální řešit,ale jen mi prosím sdělte, co si o tom myslíte.
Odpověď: Myslím si, že se barva vyloučila buď větším stroupkem nebo předčasným (třeba i nevědomým) stržením stroupku. Barvu aplikujte znovu. Jsem přesvědčena, že to pak bude v pořádku.


#5
anonymní,
0
17. leden 2012
Jakou anestézii mám použít na oční víčka, Emlu? Mám k dispozici 2% Lidocain v gelu ale ten je téměř bez efektu. Máte zkušenost s Mesocainem nebo Xylocainem?
Odpověď: Emla slouží ke znecitlivění na začátku úkonu. Po bezbolestném narušení kůže její účinek poměrně rychle klesá. V kurzech učím pak používat hlavně Supracain a Xylocain (podle úkonu).


#4
anonymní,
0
17. leden 2012
Kontura mě nedělá problém, ale u výplně rtů po první aplikaci zůstává jen málo barvy.
Můžete mi prosím nějak poradit?
Odpověď: Výplň rtů chytá zpravidla hůř než kontura. Je to dáno tím, že pracujete na velmi tenké kůži přechodné zóny mezi pletí a sliznicí, která víc krvácí a obtížněji se hojí. Správná technika výplně rtů je popsána v Materiálech ke kurzům (webová stránka je k dispozici absolventům našich kurzů a přístup je zabezpečen heslem).


#3
anonymní,
0
17. leden 2012
Píšu o radu - chtěla bych namíchat tmavší růžovou barvu na rty. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Za základní barvu bych doporučila MC Pink 1, kterou máte možnost smíchat s MC Brown 8, vznikne velmi pěkný starorůžový odstín. Oblíbená kombinace pigmentů je MC Pink 1 s MC Brick Red 1. Touto kombinací vznikne neutrální tón retní červeně, který okraj rtů jemně ohraničí.


#2
anonymní,
0
17. leden 2012
Linky během tetování potírám Supracainem, mám to ještě přetřít suchým tamponkem?
Odpověď: Supracain už ničím neotírejte, pokud ho naneste víc, chvíli počkejte, než se vstřebá. Účinek anestézie Supracain se zvyšuje tím, že se pomocí jehly dostává částečně pod kůži.


Vytisknout stránku Vytisknout stránku
5.0 8Hodnocení