Informace o permanentním make-upu

Permanentní make-up neboli mikropigmentace je metoda dlouhodobého líčení, při které se do povrchní vrstvy pokožky pomocí speciálního přístroje implantují barevné pigmenty.

S permanentním make-upem můžete vypadat lépe a ušetřit spoustu času.

pm-1.jpg pm-2.jpg pm-3.jpg

Úkony permanentního make-upu

  • Obočí - permanentním make-upem se upravuje šířka, délka i barva obočí. Chybějící obočí je možné kompletně vykreslit vláskovou metodou.
  • Oční linky - permanentní make-up zvýrazňuje oči.
  • Rty - permanentní konturou, stínováním či barevnou výplní lze docílit vylepšení tvaru nebo doplnit ztrácející se retní červeň.
  • 3D tetováž prsních dvorců (areola tattoo) jako finální krok rekonstrukce prsu po onkochirurgické léčbě, korekce asymetrií tvaru, polohy a velikosti dvorců

Celkový úkon většinou vyžaduje dvě aplikace v rozmezí 28. dní. Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že zjistíme, jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment a na základě toho můžeme při korekci změnit odstín, tvar, barvu ztmavit nebo zesvětlit.

Spolupracujeme s lékaři - Ambulance plastické chirurgie - MUDr. Hana Klosová, Ph.D

Krása permanentního make-upu spočívá v přirozenosti. Perfektního permanentu si nevšimnete, pokud ano, není dobře proveden.

Pigmenty pro permanentní make-up

Používáme americké pigmenty Mei-Cha® - hypoalergenní mikropigmenty minerálního původu vynikající kvality - Barvy na permanentní make-up.

Blednutí pigmentů
Přirozeným procesem rohovatění kůže se barvivo z pleti postupně vytrácí. Tento proces se nazývá časová ztráta barev a trvá asi 3-5 let. Poté má klientka možnost volby - buď zákrok postoupí znovu s přihlédnutím k novým trendům či s ohledem na přirozené stárnutí pokožky nebo od něj upustí bez jakýchkoliv následků.

Bolestivost

Zákroky jsou minimálně bolestivé vzhledem k používání speciálních anestetik. Přesto nejčastěji kladená otázka v permanentním make-upu je - Bolí to?.


Související témata:
#25
anonymní,
0
17. leden 2012
Dobrý den, chodí ke mně zákaznice na pravidelné barvení řas nebo obočí, když se rozhodnou pak pro PM,za jak dlouho po barvení nebo jak dlouho před PM není vhodné barvit? Používám barvy Refektocil.
Odpověď: Úplně stačí nebarvit řasy nebo obočí 2 dny před aplikací PM. Jde o to, aby pleť v místě aplikace nebyla podrážděná. Po PM je nutné počkat, aby pokožka byla úplně zahojená (min.14 dnů) a také, aby výsledek permanentního make-upu nebyl ovlivněn barvou čerstvě nabarvených chloupků. Po 1. aplikaci zpravidla doporučuji počkat s barvením chloupků až po druhé korekci.


#24
anonymní,
0
17. leden 2012
Jak dlouho jsou rty po permanentním make - upu oteklé?
Odpověď: Cca pár hodin, maximálně jeden den. Zpravidla se jedná o vzhled plnějších rtů, které někdy ani okolí nezaregistruje a mnoha zákaznicím se líbí.


#23
anonymní,
0
17. leden 2012
Dělala jsem permanent-obočí. Zákaznice je teplý typ, blondýna,vůbec se nemaluje a chtěly jsme docílit světlého obočí.volila jsem barvu Brown 11. Doufám, že jsem touto barvou nic nepokazila. Můžete mi poradit, jakou barvu by jste zvolila vy?
Odpověď: MC Brown 11 je vhodná barva pro blondýny, ale má studené podtóny. Pokud je zákaznice teplý typ, jak píšete, pak bych raději volila MC Blonde 2.


#22
anonymní,
0
17. leden 2012
Dobrý den,mám jeden dotaz, chodí mi zákaznice na korekce horních linek a levé oko bývá po měsíci většinou světlejší. Zákaznice jsou teda spokojené, skoro to není vidět, ale já to vidím, že se to vylouplo, okraje nejsou ostré a je to jakoby zubaté...druhé oko je super,ani se upravovat nemusí.
Odpověď: Budete mít problém se sklonem přístroje. Neostrost kresby mívá na svědomí špatné držení pera buď ke směru aplikace (špička nesmí předcházet přístroj) nebo k horizontální hraně oka (pracujte jakoby z vrchu víčka).


#21
anonymní,
0
17. leden 2012
Dobrý den,prosím o radu. Dělala jsem kamarádce permanent- rty, zvolili jsme barvu Pink 1: Brick red 1 (75:25). Chtěla konturu velmi nenápadnou, povedla se, je spokojená, ale já ne, protože úplně splývá s barvou rtů.
Odpověď: Myslím si, že byste měla udělat stejnou kombinaci, jen ji obrátit ve prospěch MC Brick Red, která kombinaci zvýší výraznost.


#20
anonymní,
0
17. leden 2012
Přišla mi paní s modrým obočím. Použila jsem Darkest Brown a ono to chytlo pouze lehce na okraji a jinak nic. Poraďte prosím co v takovém případě dělat?
Odpověď: Barva nemohla chytnout proto,že hnědá s namodralým obočím příliš mnoho "nezmůže". Řešila bych to kombinací: MC Walnut 3 + MC Brick Red 1 v poměru 3:1. Pokud je na denním světle modrá hodně výrazná, přidává se do kombinace ještě kapka MC Yellow Modifier.


#19
anonymní,
0
17. leden 2012
Obracím se na Vás s dotazem a prosím o radu, zda aplikovat permanentní make-up v těhotenství.
Odpověď: Permanentní make-up je povrchový zásah, který nezasahuje krevní řečiště, není tedy důvod k obavám. Největším "rizikem" je v podstatě stres. Pokud se zákaznice obává bolesti nebo čehokoliv jiného, ať raději počká. Pokud je v pohodě a jsou dodržena všechna hygienická pravidla, je možné této zákaznici permanentní make-up aplikovat. Během mé 20tileté praxe jsem aplikovala PM zákaznicím v různých stádiích těhotenství.


#18
anonymní,
+1
17. leden 2012
Mám zákaznici, která by si chtěla nechat vytetovat linky na oči a ze vzorku barvy (jet black), který jsem ji poskytla a který si nechala roztestovat, zjistila, že ji nebude vyhovovat, že by mohla mít alergii. A tak pořád váhá jestli do toho má jít. Chtěla jsem se zeptat jaký by to pro ni mohlo mít následky, jestli může opuchnout? Nebo tělo barvu nepřijme? Nikdy jsem s tou barvou u nikoho neměla problém, ale teď se trochu bojím, aby klientka neměla nějaké problémy.
Odpověď: Alergie jsou v permanentním make-upu vzácné a projevují se většinou svědivými vodnatými maličkými puchýřky na okolní kůži. Vlivem alergické reakce se může také stát, že barva nechytne vůbec. Doporučuji udělat test v oblasti za uchem ve vlasech. To by Vám mělo pomoci při stanovení možnosti alergické reakce.


#17
anonymní,
0
17. leden 2012
Měla bych na Vás opět prosbu, potřebuji namíchat zákaznici barvu na rty aby byla pěkně červená, mám představu zralé maliny, můžete mi poradit?
Odpověď: Pěknou červenou získte použitím barvy odstín MC Red Lip 10. V kombinaci s MC Pink 1 získáte světlejší odstín, naopak kombinací s MC Brick Red 1 tmavší odstín. MC Red Lip 10 je organický pigment, nebojte se toho, že při míchání vypadá dost výrazně. Organické pigmenty (menu Slovník > Pigment) dodávají barvě jasnost.


#16
anonymní,
0
17. leden 2012
Trpím často opary a mám rty nezřetelné, je pro mě permanent vhodný?
Odpověď: Permanentní make-up je určen zákaznicím, které mají tyto problémy. Pokud trpíte na opary, je nutné počítat s tím, že aplikace permanentního make-upu může opar vyvolat. Snažíme se však zákaznicím pomoci a doporučujeme speciální kombinaci dostupných vitaminů, se kterými mají naše klientky v „boji s opary“ výbornou zkušenost.


#15
anonymní,
0
17. leden 2012
Dají se vystínovat oči?
Odpověď: Pokud si představujete klasický stín na očních víčkách (třeba modrý), tak tuto formu permanentního make-upu neděláme. Nabízíme však zákaznicím různé barvy očních linek. Také je možné aplikovat na linku více odstínů jedné barvy a touto „hrou“ s pigmenty docílit efektu jemného stínu kolem očí. Stínovaná kontura vyžaduje určitou zkušenost ze strany kosmetičky, která permanentní make-up provádí.


#14
anonymní,
0
17. leden 2012
Potřebuji poradit namíchání odstínu obočí pro starší blondýnu, světlý typ pokožky až bílý, obočí nemá skoro žádné, vždy ho musíme domalovat. Děkuji a přeji hezký den.
Odpověď: Nejsvětlejší odstíny obočí mohou být tyto: 1. Světlý blond (neutrální) -MC Brown 12 + MC Blonde 3 (3:1) 2. Extra světlý blond (neutrální)- MC Brown 12 (samotná). 3. Popelavý odstín (studený) - MC Brown 11 + MC Blonde 3 (3:1).


#13
anonymní,
0
17. leden 2012
Jeden dotaz - mam klientku která má úděsný obočí až do fialova a skoro úplně bez chloupků a chce to předělat. Nevím co jí tam namíchat, aby to k něčemu bylo.
Odpověď: Fialové obočí se dá korigovat, jen je potřeba zvážit, jak tmavý by výsledný efekt měl být. To záleží na typu klientky, barvě vlasů, pleti a pochopitelně také na tom, jak tmavé to obočí nyní je. Pokud by výsledkem mělo být: - světlé obočí - použijte samostatně MC Yellow Modifier neboMC Brown 12 + MC Yellow Modif. - středně tmavé obočí - MC Blonde 2 + MC Yellow Modif. (1:1 když je ta fialová slabší, 1:3 když je silnější) - tmavší a tmavé obočí - MC Ebony 1 + MC Yellow Modif. Kdyby obočí tónovalo spíše do modra, tak se přidává MC Brick Red 1.


#12
anonymní,
0
17. leden 2012
Dobrý den, potřebovala bych objednat barvu na obočí, ale potřebuji poradit.
Zákaznice je blondýna, ale v obočí má tmavší šedé chloupky. Potřebuji barvu, která ve finále bude šedá, ale světlá. Vůbec se k ní nehodí odstíny do hněda.
Odpověď: Záleží na tom, jak husté má vaše zákaznice chloupky v obočí. - Pokud hustější, tak doporučuji MC Ebony 1 s MC Brown 12 (viz tabulky kombinaci, které jste při kurzu dostala). Výsledkem bude lehce studený popelavě šedý odstín. - Jestli je obočí řídké, pak bych zvolila MC Brown 11 s MC Blonde 3.


#11
anonymní,
+1
17. leden 2012
Obočí se vůbec nebojím, ani linek, ale pusu jsem doteď nedělala, tam mám strach pořád z té barvy tak uvidíme, až jich pár udělám, třeba to ze mne spadne. Moc mě to baví a našla jsem se v tom, jsem ráda, že jsem si kurz udělala a bylo to o to lepší, že to bylo s Vámi, myslím, že nikde jinde by mi tak dobře nebylo. Ještě jednou díky. Budu vám posílat fotky svých prací,
Odpověď: Děkuji, pochvala vždy potěší.


Vytisknout stránku Vytisknout stránku
5.0 8Hodnocení