Stínování, pudrový efekt, ombre obočí & Nano jehly

Co je stínované obočí?

Stínování je technika, jejímž výsledkem je pudrový (powder efekt) efekt nebo ombré. Při této technice jsou při pigmentaci využívány různé jehly tak, aby výsledkem bylo výrazné a přitom velmi přirozené obočí.

Ombre

Co znamená ombré?

Ombre – s odstíny přecházejícími postupně z jednoho do druhého.

Obočí může být vybarveno po celé jeho délce i šířce monolitně jako souvislý celek. Tento ucelený vzhled můžeme zjemnit světlejšími místy u kořene nosu a z vrchu obočí– ombre efekt.

Co se týká stínování a ombre efektu, zaleží na vaší schopnosti kreativity, jak docílít očekávaného vzhledu. Velkou roli hraje, jak mnoho či jak málo chloupků roste v obočí zákaznice a jak výrazný make-up nosí. Vycházejte ze stylu make-upu, který Vaše zákaznice preferuje, váš přístup vyplývá z toho, co ji vy, jako odborník, doporučíte.

Jak docílíte pudrového efektu:

  • "Dot" technika - tečkováním jednobodovou jehlou 
  • "Pendulum" technika - kyvadlový pohyb jehly umožňuje vkládání pigmentu do pleti
  • Skupinovými jehlami 3RL, 3RS, 5 RL (RL - round liner, RS - round shader)
Stínováním definujte potřebný tvar a ombre technikou, což je odstínování přecházející postupně od nejtmavší barvy ke světlejšímu odstínu dodáte kresbě obočí lehkost. Můžete být velmi kreativní a jste limitovaní pouze vaší představou výsledného efektu.

Nano jehly

Nano jehly jsou ultra tenké jehly, jimiž lze vykreslovat vlasově jemné chloupky podle požadované hustoty, přičemž kresba chloupků způsobí plastický efekt, což nelze dosáhnout samotným stínováním.

jednobodová jehlaNano jehla

Na závěr:

  • 90% našich klientek je motivováno zkrášlením (kosmetikou a líčením) a potřebují výraznější vzhled obočí. Nazývají to sice přirozené obočí, ale mají na mysli profesionální make-up efekt.
  • Techniky jako microblading, pudrové i ombre obočí mají zpravidla o něco kratší „životnost" neboli dobu, po kterou kresba v pleti zákaznice vydrží. Je vhodné zákaznicím doporučit korekci za cca 1 – 1,5 roku, kdy se oživí jak barva, tak tvar.
  • Výsledný efekt vždy záleží na zkušenostech a estetickém vnímání kosmetičky, která úkon provádí. Žádná z technik nezaručí perfektní výsledek, když jej provádí kosmetička bez znalostí, praxe a smyslu pro krásu.
  • Fotografie na webu hodnoťte s rezervou. Internetové stánky „snesou" všechno. Pro ilustraci uvádím fotografii z YouTube, na které je obočí vydáváno za permanentní make-up a skutečný permanent, který poznáte podle lehké reakce kůže v okolí obočí. Reakce je běžná tím, jak je nutné během aplikace otírat pigment.


Permanentní make-up?Permanentní make-up

 


cool.png Pořádáme kurzy Stínování, pudrový efekt a ombre obočí nyní nově také on-line: Kurz Permanentní make-up
Vytisknout stránku Vytisknout stránku
0.0 0Hodnocení