Permanentní make-up rtů

  • Už vás nebaví stále si během dne domalovávat rtěnkou rty?
  • Obtěžuje vás myslet na to, zda jste nezapomněla rtěnku?
  • Vysušuje vám rtěnka rty?
  • Přejete si mít stejně svěží barvu rtů, jakou jste měla. když jste byla mladší?
Pokud odpovíte nejméně 3x ano - trvalé kosmetické líčení neboli permanentní make-up rtů je pro vás!
Permanentní make-up:
- vyrovná nerovné rty
- dá rtům plnější vzhled
- zabrání rozpíjení rtěnky
- minimalizuje vznik vrásek

Stejně tak, jako v jiných službách zabývající se estetikou vzhledu, schopnosti v oboru permanentního make upu se liší od kosmetičky ke kosmetičce. Pokud se rozhodujete pro permanentní make-up rtů, najděte si kosmetičku, která má s tímto úkonem zkušenost. Aplikace permanentního make-upu na rtech je náročnější než na linkách nebo obočí a vyžaduje více zručnosti.

Konzultace

Tvar a barva přírodních rtů je ukaždého člověka jedinečná, stejně tak způsob líčení a barevné preference. Před vlastní procedurou absolvujete konzultaci, na které se projednává vaše představa barvy, tvaru a výsledné výraznosti.
Kosmetička se vas obvykle zeptá, zdali trpíte opary na rtech. Je-li vaše odpověď na tuto otázku "ano", může být aplikací opar vyvolán. Kosmetička by vám měla doporučit přípravky vhodné k ošetření.

Termín aplikace permanentního make-upu na rtech si naplánujte raději tak, aby se neshodoval s žádnou vaší významnou událostí. Rty jsou po aplikaci výrazné, pigment zesvětlá až po několika dnech (4-5 dnů). Je vhodné několikrát za den používat speciální hojivou a hydratační mast, která rtům usnadňuje regeneraci.

Úkon

  • Předkreslení - Tvar rtů je možné před aplikaci předkreslit. Běžná konturovací tužka musí být před aplikací odlíčena. Částečky barevné náplně z tužky by mohly být jehlou vpraveny do kůže a to není ze zdravotního hlediska vhodné. Vhodnější je proto použiít při předkreslování speciální tužky určené pro permanentní make-up (např. Designer Pen).
  • Aplikace - všechna příslušenství při aplikaci permanentního make-upu jsou určena k jednorázovému použití.
  • Kontrola - při kosmetickém tetování je pořeba, aby zákaznice během krátkých přestávek promluvila, uvolnila tak znecitlivěné rty a bylo možné zhodnotit, zdali je kontura rtů rovnoměrná.
  • Dokončení - na závěr klient dostává instrukce týkající se následné péče, popřípadě přípravky potřebné pro ošetření. Termín následné kontroly bývá obvykle stanoven v rozmezí čtyři až osmi týdnů.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku
0.0 0Hodnocení