Permanentní make-up obočí

  • Je vaše obočí řídké kvůli častému vytrhávání nebo zdravotním problémům?
  • Máte málo nebo žádné chloupky v obočí?
  • Zjistila jste, že je obtížné ho namalovat bez brýlí a s brýlemi je to ještě horší?
  • Stává se vám, že je kresba obočí křivá nebo nesouměrná?
  • Vytrácí se a maže nalíčené obočí během dne?
Z těchto a mnoha, mnoha dalších důvodů ženy na celém světě oceňují výhody trvalého kosmetického líčení.
Permanentní make-up může vytvořit cokoliv od několika vlasově jemných tahů až po dramatické, barevně výrazné obočí takovým způsobem, že ani vaši nejbližší a přátelé nebudou věřit, že obočí není vaše vlastní.

Stejně tak, jako v jiných službách zabývající se estetikou vzhledu, schopnosti v oboru permanentního make upu se liší od kosmetičky ke kosmetičce. Proces, který je popsán níže, je obvyklým postupem. Není však zaručeno, že je dodržován všemi profesionály v permanentní kosmetice. 

Konzultace

Pokud používáte na zvýraznění obočí tužku, měla by vás kosmetička specializující se na permanentní make-up požádat, abyste přišla na konzultaci s obočím nalíčeným tak, jak jste zvyklá, či jak si přejete, aby vypadlo.

Můžete si přinést také obrázek znázorňující obočí, jaké si přejete. Podle nalíčení nebo obrázku by vám kosmetička měla poradit, zda styl, který pro trvalé kosmetické nalíčení obočí preferujete, je vhodný k vašemu věku a typu. 

Procedura

Procedura začíná - pleť je očištěna vhodným odličujícím a desinfekčním přípravkem. Poté je vám nanesena anestezie. Pokud je vám poté obočí předkreslováno, smí být použita pouze speciální tužka určená pro použití v permanentním make-upu (např. Designer Pen). Použití běžných tužek na obočí není ze zdravotního hlediska vhodné. Částečky barevné náplně z tužky by mohly být jehlou vpraveny do kůže. Kresba běžnou malovací tužkou musí být proto před samotnou aplikací odstraněna.

Je velmi důležité, aby byla při aplikaci permanentního make-upu navázána dobrá verbální komunikace mezi kosmetičkou provádějící permanentní make-up a klientem. Je nutné, aby kosmetička pochopila všechny detaily představy a barevných preferencí zákazníka a tyto požadavky převedla do techniky uměleckého tetování.

Před každým kosmetickým tetováním, má klient možnost schválit vzhled obočí, který se stane po nějakou dobu trvalým.

Všechna příslušenství pro aplikaci jsou určena k jednorázovému použití, sterilizovaná jehla je otevřena před zákazníkem, nasazena do přístroje a začíná aplikace. 

Aplikace

V průběhu kosmetického tetování je potřebné v krátkých přestávkách umožnit klientovi aby zhodnotil, jak proces probíhá, zdali je dodržován požadovaný design.

Dokončení

Když je aplikace permanentního obočí dokončena, klient je vybaven instrukcemi týkající se následné péče popřípadě přípravky potřebnými pro ošetření. Termín následné kontroly bývá obvykle stanoven v rozmezí čtyři až osmi týdnů, v závislosti na věku klienta. Kontrola je potřebná k tomu, aby se zjistilo je-li potřebné případné doplnění barvy, úprava tvaru apod. 

Co se týká vašeho vzhledu, váš život se nyní stává pohodlnější a každodenní péče jednodušší. Ušetříte čas a pravděpodobně zjistíte, že se můžete účastnit více aktivit a přitom se za všech okolností cítit daleko jistější.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku
4.5 4Hodnocení