Jak na permanentní obočí (3. část)

Symetrie obličeje je důležitá pro vnímání krásy. Čím je vyšší, tím je tvář člověka považována za krásnější. Souměrnost obličeje je považována za ukazatele schopnosti organismu odolávat zátěžovým faktorům okolního prostředí.

Ženám se zdává, že mají nerovnoměrně obočí. Častým důvodem je obvyklá mimika, která zapojuje do činnosti svaly na čele. Obočí, které žena zvedá více je ve skutečnosti v klidu nižší. Starší ženy někdy zvedají obočí proto, aby lépe viděly.

Pokud je jedno obočí nižší než druhé nebo nejsou tvarově stejná, nabízejí se tři možnosti:

  1. nechat je nerovnoměrné
  2. provést drobné úpravy ke zlepšení symetrie - vytrhat některé chloupky nebo doplnit barvu
  3. odstranit chloupky a kompletně obočí namalovat

Mnoho žen si nevšímá toho, zda mají obočí nerovnoměrné a nevnímají to ani na ostatních lidech. Na druhé straně jsou obočím posedlé fanatičky, které jsou vyvedené z klidu jedním neposlušným chloupkem tak, jako anorektičky rozdílem několika gramů jejich hmotnosti.

Mimika a tvar obočí

Ženy mají tendenci zvýšit obočí, když se na něco zaměří – třeba na svůj odraz v zrcadle. Jedna strana čela svaly nepozorovaně zvedá podle toho, jak se žena soustředí. Pak se uvolní a obočí je jiné. Obočí se mění celý den do různých poloh, podle způsobu komunikace, soustředění i únavy. To přispívá k tomu, že je velmi obtížné namalovat stejné obočí každý den.

  • Pokud klientka zvedá obočí pouze krátce a příležitostně, mělo by být obočí kresleno v uvolněné poloze.
  • Pokud však zvyšuje jednu stranu konstantně, je nutné tento rozdíl vyvážit.

Při kreslení by měla mít klientka hlavu rovně a nezavírat oči, protože nedostatek vizuálních podnětů dělá obočí citlivější na dotek a napíná svaly.

Výběr barvy obočí

Vodítkem při výběru barvy obočí je zvolit podobný odstín, jakým je barva vlasů. Nejpřirozenějšího vzhledu obočí docílíte použitím 2-3 tónů vlasově tenkých tahů, které vypadají jako jednotlivé chloupky.

Obočí nesmí mít obrys, který je následně vyplněn technikou dětských "omalovánek". Jedině vlásková metoda je schopna docílit přirozeného vzhledu obočí. Namísto ostrých hran jsou okraje obočí vláskovou metodou permanentního meke-upu jemně vějířovitě rozostřené.

Při kresbě vlasovými tahy se využívá buď stejné (monochromatické) nebo podobné (analogické) barvy s dosažením prostorového vjemu.

Možná často měníte barvu vlasů v průběhu roku a obáváte se toho, jak bude odpovídat barva obočí novým odstínům vlasů. Permanentním make-upem implantovaná barva do obočí většinou koordinuje s mírnými až středně velkými změnami barvy vlasů. Při drastičtějších změnách barvy vlasů lze barevný tón obočí změnit.

Vytisknout stránku Vytisknout stránku
0.0 0Hodnocení