Kdykoliv vám zavolám, dočkám se toho, co potřebuji. (Lenka Kovalová)

Stínování, pudrový efekt, ombre obočí & Nano jehly

  • Co je co?
  • Jak se to dělá?
  • Jaké jsou výhody?

Začněme tedy od začátku vysvětlením, co je stínované obočí. Stínování, jehož výsledkem je pudrový efekt a ombre jsou techniky, které při pigmentaci využívají různé jehly tak, aby výsledkem bylo výrazné a přitom velmi přirozené obočí.

Ombre

Obočí může být vybarveno po celé jeho délce i šířce monolitně jako souvislý celek nebo můžeme tento ucelený vzhled zjemnit světlejšími místy (stínováním) u kořene nosu a z vrchní části – ombre efekt.

Co se týká stínování a ombre efektu, zaleží na vaší schopnosti kreativity, jak docílít očekávaného vzhledu. Velkou roli hraje, jak mnoho či jak málo chloupků roste v obočí zákaznice a jak výrazný make-up nosí. Jestliže má v obočí málo chloupků a současně vyžaduje výraznější make-up, v tom případě je stínované obočí patrně nejvhodnější volbou.

Jak docílíte pudrového efektu:

• Použitím vícebodové jehly.

• Přizpůsobením tlaku jehly. Tonus – pružnost, elasticita kůže klade vícebodové jehle větší odpor a tak je třeba tlak na jehlu přizpůsobit.

Vycházejte ze stylu jejího make-upu, váš přístup vyplývá z toho, co ji vy, jako odborník, doporučíte. Protože, upřímně řečeno, většina žen ani neví, co chtějí či potřebují a spoléhají se na náš odborný názor.

Stínováním definujte potřebný tvar a ombre technikou, což je odstínování přecházející postupně od nejtmavší barvy ke světlejšímu odstínu dodáte kresbě obočí lehkost. Můžete být velmi kreativní a jste limitovaní pouze vaší představou výsledného efektu.

Nano jehly

Nano jehly jsou ultra tenké jehly, jimiž lze vykreslovat vlasově jemné chloupky podle požadované hustoty, přičemž kresba chloupků způsobí plastický efekt, což nelze dosáhnout samotným stínováním.

jednobodová jehlaNano jehla

Shrnutí:

Stínování neboli pudrový efekt a ombre technika je ideální, když vaše klientka:

  • Preferuje výrazné obočí pro každodenní make-up.
  • Má v obočí málo nebo nemá téměř žádné chloupky.
  • Má obočí vypadané místy, s chybějícími oblastmi u kořene nosu nebo na koncích. Vyplnění těchto míst na rozdíl od klasické chloupkové metody je méně rozeznatelné a více sourodé.
  • Je tmavší typ (Fitzpatrick škála 4 - mírné hnědá pleť, typický je středomořský olivový tón pokožky. Zřídka se spálí, opaluje se dobře) a potřebuje zvýraznit.

Na závěr:

  • Techniky jako microblading, pudrové i ombre obočí mohou mít o něco kratší „životnost" neboli dobu, po kterou kresba v pleti zákaznice vydrží.
  • Výsledný efekt vždy záleží na zkušenostech a estetickém vnímání kosmetičky, která úkon provádí. Žádná z technik nezaručí perfektní výsledek, když jej provádí kosmetička bez znalostí, praxe a smyslu pro krásu.
  • Fotografie na webu hodnoťte s rezervou. Internetové stánky „snesou" všechno. Pro ilustraci uvádím fotografii z YouTube, na které je obočí vydáváno za permanentní make-up a skutečný permanent, který poznáte podle lehké reakce kůže v okolí obočí. Reakce je běžná tím, jak je nutné během aplikace otírat pigment.


Permanentní make-up?Permanentní make-upcool.png Pořádáme kurzy Stínování, pudrový efekt a ombre obočí: Kurz Permanentní make-up
Vytisknout stránku Vytisknout stránku
Hodnocení0.0 (0)