Jako všechno na světě, má i permanentní make-up své protipóly. Proti perfektně provedenému obočí jedné zákaznice stojí takové, kterým by nepohrdla ani Marfuša.
Vše je jen v lidech a v permanentním make-upu, kde estetické cítění nenahradí sebelepší přístroj, to platí na prvním místě.
Ozývají se k nám do studia další a další zájemkyně s žádostmi o doplnění jejich znalostí. Zjišťují, že pro úspěšný start do praxe má vyškolení, které absolvovaly, mnoho mezer.
Rozhodla jsem se o tom shrnout základní vědomosti, které si odnesete z našeho kurzu:
Technika aplikace
Alfou a omegou permanentního make-upu je, naučit se správný sklon jehly vůči pleti, rychlost tahu a hloubku vpichu tak, aby se kresba stala automatická, jako je třeba psaní perem na papíře.
Technika ovlivňuje:
- Hojení - jeho průběh a délku
- Trvanlivost kresby - kolik barvy a jak dlouho v pleti zůstane
- Bolestivost
Správnou technikou je možné vyhnout se nežádoucím efektům, jako jsou velké otoky, strupy a zjizvení tkáně.
Pigmenty
Kvalita pigmentů je základem pro výsledný efekt a barevnou stálost permanentu ( Barvy na permanentní make-up , Časová ztráta barev).
Nekvalitní pigmenty způsobují:
- nežádoucí změny v barvě pigmentu - například v důsledku přemíry oxidu železitého v levnějších pigmentech dochází k výraznému zrůžovění či získání fialového odstínu obočí
- obtížné vpravení do pleti
- nejasné výsledky míchání barev
- jsou rychle absorbovány krví (krevní barvivo hemoglobin – váže železo, nerozezná rozdíl mezi železem v krvi) a tím dochází k jejich rychlému vymizení
Anestetika
Správné znecitlivění usnadní práci a zpříjemní zákaznici úkon.
následná péče
Přípravky k domácímu použití eliminují nepříjemné projevy hojení (svědivost apod.) a výrazně napomáhají tomu, aby většina ideponovaného pigmentu zůstala v pleti.
Komentáře (1)
3. únor 2014