Informace o permanentním make-upu

Permanentní make-up neboli mikropigmentace je metoda dlouhodobého líčení, při které se do povrchní vrstvy pokožky pomocí speciálního přístroje implantují barevné pigmenty.

S permanentním make-upem můžete vypadat lépe a ušetřit spoustu času.

pm-1.jpg pm-2.jpg pm-3.jpg

Úkony permanentního make-upu

  • Obočí - permanentním make-upem se upravuje šířka, délka i barva obočí. Chybějící obočí je možné kompletně vykreslit vláskovou metodou.
  • Oční linky - permanentní make-up zvýrazňuje oči.
  • Rty - permanentní konturou, stínováním či barevnou výplní lze docílit vylepšení tvaru nebo doplnit ztrácející se retní červeň.

Celkový úkon většinou vyžaduje dvě aplikace v rozmezí 28. dní. Výhoda tohoto postupu spočívá v tom, že zjistíme, jak pokožka reaguje na aplikovaný pigment a na základě toho můžeme při korekci změnit odstín, tvar, barvu ztmavit nebo zesvětlit.

Krása permanentního make-upu spočívá v přirozenosti. Perfektního permanentu si nevšimnete, pokud ano, není dobře proveden.

Pigmenty pro permanentní make-up

Používáme americké pigmenty Mei-Cha® - hypoalergenní mikropigmenty minerálního původu vynikající kvality - Barvy na permanentní make-up.

Blednutí pigmentů
Přirozeným procesem rohovatění kůže se barvivo z pleti postupně vytrácí. Tento proces se nazývá časová ztráta barev a trvá asi 3-5 let. Poté má klientka možnost volby - buď zákrok postoupí znovu s přihlédnutím k novým trendům či s ohledem na přirozené stárnutí pokožky nebo od něj upustí bez jakýchkoliv následků.

Bolestivost

Zákroky jsou minimálně bolestivé vzhledem k používání speciálních anestetik. Přesto nejčastěji kladená otázka v permanentním make-upu je - Bolí to?.


Související témata:
#31
anonymní,
+1
17. leden 2012
Jak dlouho trvá kontura rtů?
Odpověď: Kontura rtů trvá zpravidla hodinu, max.hodinu a půl.


#30
anonymní,
0
17. leden 2012
Kdybych si nechala udělat linky nad řasy jak dlouho by mi to vydrželo?
Odpověď: Máte zřejmě na mysli horní linky. Trvanlivost permanentního make-upu je dána mimo jiné, také zvolenou barvou a sílou kontury, Čím tmavší barva a výraznější linka, tím déle je v pleti viditelná. Vzhledem k tomu, že na linky si zákaznice žádají zpravidla černou, trvanlivost je cca 5 let.


#29
anonymní,
0
17. leden 2012
Je pravda, že permanentní make - up je jiná metoda než mikropigmentace?
Odpověď: Není to pravda. autoři těchto článků snaží vyzdvihnout svou metodu aplikace PM a nepřesné použití slova mikropigmentace vede zákaznice k pocitu, že permanentní make-up je horší nebo špatná služba. Všechny rozdíly vysvětluji na stránce Permanentní make-up - Informace.


#28
anonymní,
0
17. leden 2012
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se zesvětluje permanentním make-upem udělané obočí?
Odpověď: Pokud je obočí velmi tmavé, používá se k jeho zesvětlení přípravek Zap™. Informace o přípravku a jeho aplikaci najdete na stránce O Maha Studiu - Blog - Zap™. Zap™ lze koupit v našem internetovém obchodě mezi přípravky pro permanentní make-up.


#27
anonymní,
0
17. leden 2012
Dobrý den, objednala se mi zákaznice, která má nalepené umělé řasy a chce PM horní linky. Mám PM dělat?
Odpověď: Je potřeba zákaznici upozornit na to, že umělé řasy při aplikaci PM velmi utrpí. Znecitlivující krém, další anestetika a časté utírání víčka spoje mezi řasami naruší.


#26
anonymní,
0
17. leden 2012
Chtěla bych vytečkovat oční linky mezi řasami. Jde to?
Odpověď: Jde, jedná se o jemnější formu kontury, která oči přirozeným způsobem zvýrazňuje.


#25
anonymní,
0
17. leden 2012
Dobrý den, chodí ke mně zákaznice na pravidelné barvení řas nebo obočí, když se rozhodnou pak pro PM,za jak dlouho po barvení nebo jak dlouho před PM není vhodné barvit? Používám barvy Refektocil.
Odpověď: Úplně stačí nebarvit řasy nebo obočí 2 dny před aplikací PM. Jde o to, aby pleť v místě aplikace nebyla podrážděná. Po PM je nutné počkat, aby pokožka byla úplně zahojená (min.14 dnů) a také, aby výsledek permanentního make-upu nebyl ovlivněn barvou čerstvě nabarvených chloupků. Po 1. aplikaci zpravidla doporučuji počkat s barvením chloupků až po druhé korekci.


#24
anonymní,
0
17. leden 2012
Jak dlouho jsou rty po permanentním make - upu oteklé?
Odpověď: Cca pár hodin, maximálně jeden den. Zpravidla se jedná o vzhled plnějších rtů, které někdy ani okolí nezaregistruje a mnoha zákaznicím se líbí.


#23
anonymní,
0
17. leden 2012
Dělala jsem permanent-obočí. Zákaznice je teplý typ, blondýna,vůbec se nemaluje a chtěly jsme docílit světlého obočí.volila jsem barvu Brown 11. Doufám, že jsem touto barvou nic nepokazila. Můžete mi poradit, jakou barvu by jste zvolila vy?
Odpověď: MC Brown 11 je vhodná barva pro blondýny, ale má studené podtóny. Pokud je zákaznice teplý typ, jak píšete, pak bych raději volila MC Blonde 2.


#22
anonymní,
0
17. leden 2012
Dobrý den,mám jeden dotaz, chodí mi zákaznice na korekce horních linek a levé oko bývá po měsíci většinou světlejší. Zákaznice jsou teda spokojené, skoro to není vidět, ale já to vidím, že se to vylouplo, okraje nejsou ostré a je to jakoby zubaté...druhé oko je super,ani se upravovat nemusí.
Odpověď: Budete mít problém se sklonem přístroje. Neostrost kresby mívá na svědomí špatné držení pera buď ke směru aplikace (špička nesmí předcházet přístroj) nebo k horizontální hraně oka (pracujte jakoby z vrchu víčka).


#21
anonymní,
0
17. leden 2012
Dobrý den,prosím o radu. Dělala jsem kamarádce permanent- rty, zvolili jsme barvu Pink 1: Brick red 1 (75:25). Chtěla konturu velmi nenápadnou, povedla se, je spokojená, ale já ne, protože úplně splývá s barvou rtů.
Odpověď: Myslím si, že byste měla udělat stejnou kombinaci, jen ji obrátit ve prospěch MC Brick Red, která kombinaci zvýší výraznost.


#20
anonymní,
0
17. leden 2012
Přišla mi paní s modrým obočím. Použila jsem Darkest Brown a ono to chytlo pouze lehce na okraji a jinak nic. Poraďte prosím co v takovém případě dělat?
Odpověď: Barva nemohla chytnout proto,že hnědá s namodralým obočím příliš mnoho "nezmůže". Řešila bych to kombinací: MC Walnut 3 + MC Brick Red 1 v poměru 3:1. Pokud je na denním světle modrá hodně výrazná, přidává se do kombinace ještě kapka MC Yellow Modifier.


#19
anonymní,
0
17. leden 2012
Obracím se na Vás s dotazem a prosím o radu, zda aplikovat permanentní make-up v těhotenství.
Odpověď: Permanentní make-up je povrchový zásah, který nezasahuje krevní řečiště, není tedy důvod k obavám. Největším "rizikem" je v podstatě stres. Pokud se zákaznice obává bolesti nebo čehokoliv jiného, ať raději počká. Pokud je v pohodě a jsou dodržena všechna hygienická pravidla, je možné této zákaznici permanentní make-up aplikovat. Během mé 20tileté praxe jsem aplikovala PM zákaznicím v různých stádiích těhotenství.


#18
anonymní,
+1
17. leden 2012
Mám zákaznici, která by si chtěla nechat vytetovat linky na oči a ze vzorku barvy (jet black), který jsem ji poskytla a který si nechala roztestovat, zjistila, že ji nebude vyhovovat, že by mohla mít alergii. A tak pořád váhá jestli do toho má jít. Chtěla jsem se zeptat jaký by to pro ni mohlo mít následky, jestli může opuchnout? Nebo tělo barvu nepřijme? Nikdy jsem s tou barvou u nikoho neměla problém, ale teď se trochu bojím, aby klientka neměla nějaké problémy.
Odpověď: Alergie jsou v permanentním make-upu vzácné a projevují se většinou svědivými vodnatými maličkými puchýřky na okolní kůži. Vlivem alergické reakce se může také stát, že barva nechytne vůbec. Doporučuji udělat test v oblasti za uchem ve vlasech. To by Vám mělo pomoci při stanovení možnosti alergické reakce.


#17
anonymní,
0
17. leden 2012
Měla bych na Vás opět prosbu, potřebuji namíchat zákaznici barvu na rty aby byla pěkně červená, mám představu zralé maliny, můžete mi poradit?
Odpověď: Pěknou červenou získte použitím barvy odstín MC Red Lip 10. V kombinaci s MC Pink 1 získáte světlejší odstín, naopak kombinací s MC Brick Red 1 tmavší odstín. MC Red Lip 10 je organický pigment, nebojte se toho, že při míchání vypadá dost výrazně. Organické pigmenty (menu Slovník > Pigment) dodávají barvě jasnost.


Vytisknout stránku Vytisknout stránku
5.0 8Hodnocení